Podstawowym celem Medytacji z Podświadomością jest nawiązanie i pogłębienie relacji z Podświadomością, aby dążenie do Celu sprawiało więcej przyjemności, a realizacja planu następowała zdecydowanie szybciej.
W trakcie medytacji otwórz się na przekaz Podświadomości - pozwól sobie, aby pojawiały się obrazy i zapamiętuj je. Im lepiej znasz swoją Podświadomość, im głębsza więź Was łączy, tym większy masz na nią wpływ i tym chętniej Podświadomość realizuje Twoje założenia. W konsekwencji: szybciej pojawiają się rezultaty Twoich działań.
Podświadomość z reguły chętnie wchodzi w nowe działania i angażuje się, zwłaszcza wtedy, gdy poświęcasz jej więcej uwagi i jest dla Ciebie ważna.
Drugim efektem tej medytacji będzie również to, że poznasz, jak aktualnie wyglądają, pracują Twoje czakramy.
Nie przejmuj się, jeśli nie rozumiesz słowa czakra, czakram. Tutaj bardziej chodzi o to, jak praca centrów energetycznych przejawia się w różnych aspektach Ciebie, Twojego życia. Czyli interpretując określone symbole możesz wnioskować o swoim aktualnym stanie psychofizycznym jak i o pracy czakr (informacje od Podświadomości). Więcej informacji "jak zinterpretować" znajdziesz w drugiej części instrukcji.
Jeśli chcesz otrzymać w miarę obiektywne informacje - najpierw medytuj, a potem przeczytaj drugą część instrukcji.
Czym jest Twoja Podświadomość? Będziesz medytować z Podświadomością - dobrze byłoby wiedzieć, czym ona jest. W zależności od dziedziny nauki czy innych "systemów", możesz znaleźć różne definicje. Powiem Ci, jak ja rozumiem Podświadomość: najbliższe mi analogie, to powiązania z półkulami mózgowymi i Huną.
Każda półkula stanowi oddzielny system i w dużym stopniu może funkcjonować niezależnie od drugiej. Każda z nich ma własne "życie psychiczne", własną wrażliwość, świadomość i samoświadomość, w każdej z nich przebiegają właściwe dla niej procesy emocjonalne. Każdy z tych "umysłów" specjalizuje się w odmiennych jakościowo funkcjach.
Lewa i prawa półkula tworzą jeden umysł i obie uczestniczą we wszelkich funkcjach psychicznych. Lewa półkula opracowuje materiał werbalny, prawa - materiał trudny do werbalizacji. Prawa półkula nie jest w stanie werbalizować tego, co wie - informacje w niej zawarte mają postać wyobrażeń i symboli.
Lewa półkula rozpoznaje wyobrażenia prawej półkuli i zamienia je na słowa. Świadomość rozpoznaje, organizuje i asymiluje nowe informacje w ramach już istniejących - rozpoznaje powiązania między nowym bodźcem a tym, co jest już znane. Nie jest w stanie tworzyć nowych idei.
To z prawej półkuli pochodzą nowe pomysły i twórcze interpretacje, ale bez lewej półkuli te treści nie mogłyby zostać odkodowane, zrozumiane i wypowiedziane. Lewej półkuli odpowiada Świadomość, Prawej - Podświadomość. W Huniejest podział na Średnie, Niższe i Wyższe Ja. Podświadomości odpowiada Niższe Ja, Świadomości - Średnie Ja.
Niższe Ja, Podświadomość, jest tutaj charakteryzowane jako:
- świadoma istota różna od pozostałych Ja, którym "służy";
- razem z Średnim Ja (Świadomością) jest połączona jak dwie strony medalu;
- zarządza wszystkimi procesami w ciele poza mięśniami podległymi woli;
- wytwarza siłę życiową na użytek wszystkich trzech Ja;
- jest siedzibą emocji i uczuc;
- gromadzi wrażenia wrażenia zmysłowe i daje Świadomości do oceny. Świadomość decyduje, co zrobić z tymi wrażeniami, czy podejmować działanie itp.;
- pamięta wszystko;
- szybko przywołuje z pamięci to, co jest często używane;
- przechowuje również myśli, których Średnie Ja nie zracjonalizowało w momencie powstania. Średnie Ja rzadko żąda tych myśli, gdyż nie uświadamia sobie ich istnienia;
- ma ograniczony poziom umysłowy (porównuje się do zwierzęcia, np. pies, albo kilkuletnie dziecko);
- jest podatne na sugestie hipnotyczne.
To Twoja Podświadomość organizuje Ci większość życia - Ty zarządzasz informacją i podejmujesz decyzje. Jeśli chcesz więcej fajnych rzeczy w życiu - mów językiem Podświadomości. Dlatego na nic "klepanie" modlitw - z samego myślenia niewiele się dzieje. Działa dopiero Myśl połączona z Uczuciem, Lewa półkula zsynchronizowana z Prawą, Podświadomość ze Świadomością.