TUfff, TuFFF, lokomotywa rusza!
W jednym wagonie tańcują dwa Michały, w drugim babcia z dziadkiem wiozą z trudem zdobytą rzepkę, a w kolejnym chór śpiewa tralalala i tak Pana Tralalińskiego wychwala. A wagonów jest pięćdziesiąt… Jakie jeszcze cuda i dziwy czekają was w tej podróży?
Wsiadajcie, aby się przekonać i przeżyć wierszowaną przygodę z najukochańszymi bohaterami z dzieciństwa. Z nimi nie sposób się nudzić! Kolorowa lokomotywa czeka tylko na wasz sygnał!
Pamiętasz, jak cudownie było posłuchać radosnych i humorystycznych wierszyków czytanych ci przez rodziców, czy dziadków? Dziś ty możesz zostać konduktorem i zabrać swoich milusińskich do krainy dobrej zabawy. Czeka was wyprawa w doborowym towarzystwie. Aktor dubbingowy Janusz Zadura i jego mistrzowska interpretacja od teraz nieodłącznie będą kojarzyć się wam z poezją Juliana Tuwima.
Zbiór wszystkich wierszy dla dzieci Tuwima. Kanon poezji dziecięcej.
Julian Tuwim pisząc dla najmłodszych wykorzystał perfekcyjnie swój poetycki talent, charakterystyczny dowcip i niepowtarzalną grę słów. Jego utwory od wielu pokoleń umilają czas dzieciom, rozwijają wyobraźnię i zachęcają do nauki czytania.
Niektórzy pomyślą, że to zwyczajny spis treści, ale tak naprawdę to historie na kółkach, które zawędrują za wami dokądkolwiek pojedziecie. Do którego wagonu wskakujecie?
1. Abecadło, 2. Dwa Michały, 3. Kapuśniaczek, 4. Kotek, 5. Pstryk, 6. Lokomotywa, 7. O panu Tralalińskim, 8.Okulary, 9. Ptasie radio, 10. Dyzio marzyciel, 11. Ptasie plotki, 12. Dżońcio, 13. Gdyby, 14. Gabryś,
15. Rzepka, 16. Mowa ptaków, 17. Słoń Trąbalski, 18. Idzie Grześ, 19. Cuda i dziwy, 20. Dwa wiatry,
21. O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, 22. Ptak, 23. Figielek, 24. Mróz, 25. Pan Maluśkiewicz i wieloryb
26. List do wszystkich dzieci w pewnej bardzo ważnej sprawie, 27. Pycha, 28. Raz dwa trzy, 29. Rok i bieda,
30. Rozmowa ptaków, 31. Rycerz Krzykalski, 32. Skakanka, 33. Rzeczka, 34. Słowa i słufka,35. Spóźniony słowik, 36. Stół, 37. Taniec, 38. Trudny rachunek, 39. W aeroplanie, 40. Warszawa, 41. Warzywa,
42. Wszyscy dla wszystkich, 43. Zosia Samosia, 44. Czereśnie, 45. Brzózka kwietniowa, 46. Gorące mleko,
47. Nauka, 48. Wieczór zimowy w mieście, 49. Bajka o popie i jego parobku Jołopie wg Aleksandra Puszkina przełożył Julian Tuwim, 50. Bajka o rybaku i złotej rybce wg Aleksandra Puszkina przełożył Julian Tuwim