Wydanie specjalne – 108 stron poświęconych w całości postaci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Jakie było jego życie i nauczanie? Skąd czerpał siłę, kto był jego mistrzem? Co łączyło go ze św. Janem Pawłem II i kard. Stefanem Wyszyńskim?
Prezentujemy sylwetkę Mamy ks. Jerzego Marianny Popiełuszko oraz zapraszamy na Podlasie szlakiem ks. Popiełuszki. Pokazujemy, jaki na co dzień był „zwykły święty”.
Ujawniamy informacje związane z męczeńską śmiercią i kontrowersje wokół procesu zabójców. Co wiedziały tajne służby PRL i NRD? Jak zareagowały państwa Zachodu? I dlaczego SB ścigała pewien zespół punkowy za piosenkę „Krzyż”?
Publikacja pokazuje również związki ks. Jerzego z „Solidarnością”. Jak wspierał pracowników i związkowców w okresie zniewolenia państwa i narodu? Jak zorganizował pielgrzymki ludzi pracy na Jasną Górę? Co mówił o wolności i solidarności? W jaki sposób Związek od dnia historycznego pogrzebu po dzień dzisiejszy dba o pamięć i kult swojego kapelana i patrona?
Wśród autorów dziennikarze i współpracownicy „Tygodnika Solidarność” oraz historycy Instytutu Pamięci Narodowej i uznani publicyści zajmujący się działalnością Kościoła okresie PRL.
Doskonałe źródło wiedzy o patronie „Solidarności” i pamiątka Roku bł. Księdza Jerzego Popiełuszki ustanowionego przez NSZZ „Solidarność”. Kup i podaruj innym w prezencie, pomóż nam szerzyć wartości fundamentalne dla Związku.
Partnerem merytorycznym wydania jest Instytut Pamięci Narodowej.