Praktyczny poradnik w bardzo przystępny sposób przybliża zagadnienia regulowane ustawą z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W publikacji każdy zainteresowany podmiot – biuro rachunkowe, biegły rewident, dorada podatkowy – znajdzie przykładową procedurę, jaką należy wdrożyć, aby uniknąć odpowiedzialności karnej związanej z praniem pieniędzy przez klientów biura.
Gotowa do zastosowania procedura zawiera informacje o:
● sposobie weryfikacji klientów i dokonywanych przez nich transakcji,
● czasie przechowywania dokumentacji,
● przesłankach uznania danej transakcji za potencjalnie niebezpieczną,
● obowiązkach zarówno samego podmiotu, jak i jego pracowników.
Autorka przedstawia funkcjonowanie Centralnego Rejestru Beneficjentów i opisuje obowiązki wynikające z tego tytułu – m.in. terminy i zakres informacji przekazywanych przez zobowiązane podmioty.
W publikacji Czytelnik odnajdzie informacje o zagadnieniach związanych z ochroną danych osobowych, a także o planowanych zmianach przepisów w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
ATUTY PUBLIKACJI:
Jedyna na rynku gotowa do zastosowania procedura chroniąca biuro rachunkowe przed niepożądanymi działaniami swoich klientów. Czytelny przekaz, liczne przykłady ułatwiające zrozumienie poruszanych zagadnień. Czytelnik może szybko zapoznać się z nowymi obowiązkami związanymi z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.